Fenomen auto detailingu

Ogromne zainteresowanie

Łatwo zauważyć, że w ostatnich latach auto detailing wzniósł się na nowe wyżyny popularności. Powstaje coraz więcej nowych zakładów detailingowych, a te obecne od lat na rynku ciągle się rozrastają. Salony muszą obecnie walczyć o klienta i zachęcać go najróżniejszymi promocjami i informacjami. Niegdyś w miastach były dwa lub trzy zakłady detailingowe i firmy nie musiały tak mocno ze sobą konkurować. Oczywiście tak duży wzrost popularności jest tylko zaletą dla klienta, ponieważ ma bogaty wybór i może analizować ceny poszczególnych salonów detailingowych.

Jak zachęcają klientów

Salony, które wykonują auto detailing, w najróżniejsze sposoby próbują zachęcić nowych klientów. Pozyskują zagraniczne certyfikaty, nawiązują współpracę z najlepszymi producentami kosmetyków samochodowych na świecie. Poza tym, wiadomo, że klienta zachęcą najbardziej niskie ceny. Jednak, jeśli chodzi o samochody, wielu kierowców patrzy na to, jaką opinie ma dany salon. Dlatego salony cały czas starają się podnosić poziom usług, by w stu procentach zadowolić klientów. A jeśli mówimy o podnoszeniu poziomu usług to oznacza to także dodatkowe szkolenia i pozyskiwanie najnowszej wiedzy oraz sprzętu dla specjalistów detailingowych.

Czym jest detailing

Dla osób, które nie orientują się w temacie detailingu, warto na wstępie wyjaśnić, czym on w ogóle jest. Auto detailing to skomplikowany zabieg, który składa się na wiele procesów. Zdecydowanie najbardziej skomplikowanym i wymagającym jest polerowanie auta. To właśnie w trakcie jego wykonywania przywracany jest dawny blask auta oraz wydobywana głębia koloru. Niemniej jednak wszystkie procesy w detailingu są ważne, gdyż jeśli któryś nie zostanie dobrze wykonany, to całość także będzie kiepska.

Procesy w detailingu

Jak wcześniej zostało wspomniane, każdy proces jest ważny, gdyż składa się na sukces końcowy auto detailingdetailingu. Auto detailing rozpoczyna się od kompleksowego oczyszczenia auta. Samochód jest myty i glinkowany. Uwaga dla amatorów polerowania, jeśli wykonacie polerowanie na samochodzie brudnym, będzie się on nadawał jedynie do pełnego lakierowania. Kolejno wykonuje się pomiary grubości lakieru i polerowanie. Na sam koniec auto się zabezpiecza.

Dodaj komentarz

twelve + 16 =