Nie tylko samochód w leasing

Czas na inwestycje

Jak wiecie prowadzę małą firmę zajmującą się wytwarzaniem nadruków na koszulkach. Do tej pory nie byliśmy zbyt zachłanni. Zamówienia na nadruki na innych częściach garderoby przekazywaliśmy do innych zaprzyjaźnionych firm. Jednak, gdy przyszło wielkie zlecenie na wzory na trampkach od jednej z większych firm odzieżowych w Polsce nie mogliśmy dłużej czekać. Postanowiliśmy ruszyć o krok dalej i przyjąć zamówienie. Jedynym problemem był brak sprzętu, w który musieliśmy zainwestować. Nie było innego wyjścia jak wziąć kolejny kredyt, jednak baliśmy się, że przez wszystkie formalności możemy nie zdążyć z terminem wykonania zlecenia. Pomyślałem, wtedy, że warto poszukać innych możliwości finansowania środków trwałych. Znajomy opowiadał mi o leasingu samochodów, więc pomyślałem, że może wybiorę leasing, jeśli będzie możliwość takiego finansowania nowych maszyn.

A jednak nie tylko samochody

Wciąż wstyd się przyznać, ale do niedawna naprawdę myślałem, że jak leasing, to tylko leasing samochodów. Jednak przed rozpoczęciem procesu kredytowania nowej maszyny z jednym ze stołecznych banków postanowiłem przeczytać jeszcze raz o leasingu. Jak wielka była moja radość, gdy okazało się, że tu nie chodzi tylko o samochody. Leasingowaniu może podlegać prawie wszystko, a najkorzystniej jest pozyskanie w taki sposób przedmiotów przeznaczonych na zużycie. Co więcej, można wybrać różne rodzaje leasingu – leasing operacyjny i finansowy. W rękach przedsiębiorcy leży decyzja wyboru takiego, który będzie bardziej korzystny dla przedsiębiorstwa.

Czas na zysk

Niewiele myśląc znalazłem korzystnego leasingodawcę i pozyskałem potrzebną maszynę. Proces załatwiania formalności był nawet krótszy niż myślałem. Myślę, że spokojnie zdążymy na czas z tym leasingniezwykle ważnym zamówieniem. To wielka szansa dla mojej firmy. Po takim zleceniu sądzę, że rozrost przedsiębiorstwa to tylko kwestia czasu. Gdy osiągnę sukces, rozważę kolejne sposoby rozwoju. Może w przyszłości w końcu wybiorę leasing samochodu i pozyskam do swojej firmy samochód dostawczy, co pozwoli mi na dotarcie do jeszcze większej rzeszy klientów. Póki co mogę jedynie polecić leasing i zachęcić innych przedsiębiorców przynajmniej do rozważenia tej decyzji.

Dodaj komentarz

20 + twenty =